Kapat

Beyin Dopingi İçin Mutlaka Denenmesi Gereken Besinler

Anasayfa
Sağlık Beyin Dopingi İçin Mutlaka Denenmesi Gereken Besinler
brain 777x400 - Beyin Dopingi İçin Mutlaka Denenmesi Gereken Besinler

Ara ara hafızanızın hissediyorsanız doğru yerdesiniz. Zamanla bazı şeyleri hatırlamakta zorluk çekme, iş hayatında çalışma yavaşlılığının artması üzerine beyin dopingini sağlayacak besinleri sizler için derledik.

Kötü beslenme alışkanlıkları (fastfood, düzensiz öğünler), yoğun stres (-duygu kontrolsüzlüğü-), hava kirliliği, beyninize fazla imkân tanımamanız hafızanızı zayıflatabilir hatta odak sorununuzu fazlasıyla meydana çıkarabilir. Şayet hafızanız için antioksidanlardan ve vitamin, mineral bazından zengin besinleri tercih ederseniz beyniniz rahatlama aşamasına geçecektir.

Zerdeçal: Bol miktarda antioksidan içeren besinlerin başında geliyor. Tarihin tozlu sayfalarında yer alan bu besin, yüzyıllardır tedavi amaçlı kullanılıyor. Yoğun antioksidan sayesinde kolayca öğrenmenize ve pekiştirmenize olanak sağlıyor.

life 300x150 - Beyin Dopingi İçin Mutlaka Denenmesi Gereken Besinler

Kuruyemiş: Ders çalışırken vazgeçilmezlerimizden birisi olan Kuruyemiş, itibarını halen koruyor. E vitamininin çokca bulunduğu ceviz, badem, fındık türevi şeyleri deneyebilirsiniz.

Yeşil yapraklı sebzeler: Ülkemizde genellikle yeşil yapraklı sebzeler çok tercih edilmiyor fakat A ve K vitaminlerinin fazlaca bulunduğu roka, karalahana, ıspanak, brokoli, maydanoz yüksek antioksidan içeriyor. Bunun sayesinde sadece beyninizi geliştirmekle kalmayıp bağırsaklarınızı da dopingleyeceksiniz.

Yaban mersini: Yapılan araştırmalar üzerine yaban mersininin içerisinde barındırdığı antioksidanlar beyin hücrelerinin görevini önemli raddede geliştiriyor. Üstelik beynin yaşlanmasına ve hastalık getirecek etmenlerden koruyor.

Yağlı Balıklar: Televizyonlarda, gazetelerde, makalelerde bugüne kadar balıkların faydası hakkında onca şey duymuşsunuzdur. Hepsi gerçek. Omega-3’ün elzem kaynaklarından birisi. Beyin gücünüzü artırmada birebir.

boru 300x148 - Beyin Dopingi İçin Mutlaka Denenmesi Gereken Besinler

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir