Kapat

Bu 5 Meslek ile Paraya Para Demeyeceksiniz!

Anasayfa
Yaşam Bu 5 Meslek ile Paraya Para Demeyeceksiniz!
yazilimuzmani - Bu 5 Meslek ile Paraya Para Demeyeceksiniz!

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte insan gücüne olan ihtiyaç gittikçe azalıyor. Buna bağlı olarak insan gücüne bağlı olan meslek dallarında da yavaş yavaş çökmeler görülmeye başladı. Ancak sizler gelecekte işsiz kalmak istemiyor, çokca para kazanmak ilk tercihiniz ise ve her zaman en iyi mesleklerden birini yapmak istiyorsanız işte seçenekler;

 

  • Yazılım Uzmanı

 

Bilgisayar dilinden anlıyorsanız ileride elektronik beyinler olan robotların üretimine kadar çeşitli yazılımlar yapabilirsiniz. Dünya üzerinde en sık aranan meslek bu alan. Üstelik sadece Türkiye’de değil tüm dünyada en çok rağbet gören ve açıkta bırakılmayan mesleklerden bir tanesi. Tabii ki kendinizi ne kadar fazla geliştirir, çeşitli önemli projelerde yer alırsanız havada kapılacağınıza eminiz.

Yazılım Uzmanı ne kadar kazanıyor?

Yazılım Uzmanlarının sabit bir maaşı bulunmuyor. Becerilerinizin en üst düzeyde olması, paranızın kat ve kat artacağına işaret eder. En düşük Yazılım Uzmanı maaşı 4.000TL şeklinde.

 

iniative 300x173 - Bu 5 Meslek ile Paraya Para Demeyeceksiniz!

 

  • Webmaster

 

İnternet üzerindeki hayatı artık bilmeyen yok gibi. Herkes kendine özgü bir internet hayatı oluşturuyor ve bu alanda bilgi sahibi olan bir webmaster olmanız oturduğunuz yerden iş bulmanız demek. Kısaca Webmaster’in ne iş yaptığını söyleyecek olursak; bir web sitesini yöneten, sürekli geliştiren alanındaki uzman kişilere verilen isimdir. Web tasarımcılığı ile webmasterlığı asla karıştırmayın çünkü ikisi farklı kavramlar. Webmaster her görseli, tasarımı, arayüzü siteye uyarlamak için kodlama yaparken; web tasarımcısı sadece arayüz ile ilgilenir. Portfolyosunu geliştirmek için bu işi ücretsiz yapan kişilere de Webservant deniyor.

Webmaster ne kadar kazanıyor?

Yazılım Uzmanlığı gibi bu meslekte de para kazanmak tamamiyle size bağlı bir etken. Bu mesleğin en güzel yanı kendi fiyatınızı kendiniz belirliyorsunuz fakat özel bir kurumda çalışan Webmasterin ortalama geliri +3000TL üzerinde diyebiliriz.

 

  • Sosyal Medya Uzmanı

 

Sosyal medyasız hayat geçmemeye başladı. Sosyalliğin internet üzerinden aktığı şu günlerde sosyal medyada uzmansanız kapınızı çalan çok olacaktır. Bu mesleğin tek sıkıntısı her geçen gün gelişmesi ve devamlılığı. Ayrıca yeni rakiplerinizin gün geçtikçe artması sizleri geri plana atabilir. Sosyal Medya Uzmanları bir kurumun sosyal mecrilerdeki konumunu yükseltmeye çalışmakta ve dijital pazarlama stratejisini doğru şekilde kullanmaya adapte olmuşlardır.

Sosyal Medya Uzmanı ne kadar kazanıyor?
İstanbul gibi bir metropolde uzmanlar 2bin lira üzerinde alırken, ekip liderleri +3500 lira almaktadır.

 

  • Fizyoterapistlik

 

Teknoloji ile uğraşan insanların en büyük problemleri ellerinde ve ya sırt bölgelerinde meydana geliyor. Tabi ki bir fizyoterapiste olan ihtiyaçta artıyor.

Fizyoterapistler ne kadar kazanıyor?
Şayet bu mesleğe attığınız ilk adımda kamuda çalışırsanız 2900 lira maaş alırsınız. Bunun yanısıra  çalışan eş durumu, çocuk sayısı, bekar olma gibi özellikler maaşınızda oynamaya sebebiyet verecektir. Özelde çalışan bir fizyoterapist ise 3 bin lira ile 8 bin lira arasında çalışmaktadırlar.

 

Kredi Kartı Aidatı Hakkında Bilinmesi Gerekenler DETAYLI BİLGİLER 300x161 - Bu 5 Meslek ile Paraya Para Demeyeceksiniz!

 

  • Genetik Mühendislik

 

Genlerle ilgili çalışmalar dünya üzerinde hız kesmeden devam ediyor. Bu alanda çalışacak olanların işsiz kalma olasılığı oldukça düşük. Bu meslekte canlılar üzerindeki kalıtsal özellikleri değiştirerek onlara yeni işlevler kazandırmaya odaklanacak ve kalıtımlar üzerinde derin analizler yaparak onları yorumlayacaksınız.

Genetik Mühendisler ne kadar kazanıyor?

Mühendisler Odası’nın belirlediği brüt ücret 3300 lira olarak belirlensede özel sektörde çalışan genetik mühendisleri +4000 lira üzerinde maaş almaktadır. Ayrıca bu mesleğin yurt dışında en çok arananlardan biri olması bir mühendise ortalama 6-13 bin dolar kazanmaktadır.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir