Kapat

Çığlık Atan Öğretmenin Olayı Meğersem Bildiğiniz Gibi Değilmiş

Anasayfa
Haberler Çığlık Atan Öğretmenin Olayı Meğersem Bildiğiniz Gibi Değilmiş

Ehliyetsiz araç kullanmasından dolayı trafik görevlileri tarafından kontrol noktasında kendisine kesilen ceza sebebiyle kriz geçirerek çığlık atmasıyla gündem olan akademisyen öğretmenin sosyal medyada büyük tepkilere neden olmuştu. Fakat haberlere konu olan bu olayın sandığımız gibi olmadığı Odatv haberi ile ortaya çıktı. İşte detaylar …

Haliç Üniversitesi Strateji ve İş Geliştirme Daire Başkanı Özlem Atan’ın olay günü şu açıklamaları yaptı ; “Benden istedikleri ehliyet, ruhsat ve trafik sigortası belgelerini kendilerine eksiksiz olarak sundum. Ancak 20 yıldır kullandığım ehliyetimde bant takarak onardığım, kırılmadan dolayı şüpheli ya da sahte olabileceği bu nedenle sistemden sorgulama yapılması gerektiği gerekçesiyle bekletmeye alındım. Bu esnada daha birçok arabanın kontrol ve trafik çevirme işlemleri devam etmekteydi. Uzun süren bir bekletilme neticesinde trafik polislerine ‘eğitimci ve idareci olduğumu ve görev yaptığım eğitim kurumunda geniş katılımlı çok önemli bir toplantıda tepe yönetim tarafından beklendiğimi ve gecikme yaşamak istemediğimi’ beyan ettim. Ancak sorgulama sisteminde problem olduğu ve daha fazla beklememin gerektiği söylendi. O esnada eğitimci ve idareci olarak 25 yıldır görev yaptığımı, daha önce herhangi bir trafik cezası almadığımı ve toplantıya geç kalırsam mesleki görevimi aksatarak sıkıntı yaşayabileceğimi nazik bir dille anlatmaya çalıştım.”

 

 

POLİSİ UYARMAMA RAĞMEN İZİNSİZ OLARAK GÖRÜNTÜ ÇEKMEYE DEVAM ETTİ

Polis tarafından görüntülerinin izinsiz çekildiğini ve yaklaşık bir ay sonra çarpıtılarak servis edildiğini ifade eden Özlem Atan, olaya sebebiyet veren polis memurları ile kendisi hakkında yanıltıcı haber yapanlarla ilgili hukuki süreç başlatacağını söyledi.

EKŞİ SÖZLÜKTE AÇIKLAMA YAPMA GEREĞİ DUYDUM

Kamu oyunda haberin yankılanmasından dolayı ekşi sözlükte açıklama yapma zorunluluğu duydum. İşte o açıklama :

Link : Ekşi Sözlükteki Yazı

Kaynak : Odatv

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir