Kapat

Discord Store, Geliştiricilere Yüksek Oranda Kâr Sağlayacak

Anasayfa
Teknoloji Discord Store, Geliştiricilere Yüksek Oranda Kâr Sağlayacak
discord 777x400 - Discord Store, Geliştiricilere Yüksek Oranda Kâr Sağlayacak

Oyuncuların (gamer) iletişim kurmak için kullandıkları vazgeçilmez programı Discord, geçtiğimiz tarihlerde Discord Store’u resmi olarak yayınlamıştı.

Gerek arayüz kalitesi gerek kullanım kolaylığı sayesinde milyonları elinde tutmayı başaran girişimci program bu sefer oyun geliştiricilerine vereceği kâr oranıyla gündeme geldi. Discord kullanıcı grafiklerine bakıldığına hiç şüphesiz yavaş yavaş zirveye tırmandığı gözlerden kaçmıyor.

tumblr 300x212 - Discord Store, Geliştiricilere Yüksek Oranda Kâr Sağlayacak

 

Tam tamına %90!

Fortnite‘ın geliştiricisi Epic Games kendi oyun satış mağazasında dünyanın en yüksek kâr oranını oyun geliştiricilerini sunuyordu. Epic Games’in %88’lik oranını %70’lik ortalama değer ile Steam takip ediyor. Steam başarılı olmasının yanısıra oyun geliştiricilerine ödediği düşük kâr oranı ile halen ayakta kalmayı başarmakta. Discord’un geçtiğimiz günlerde resmi olarak yayınladığı blog yazısında %90’lık bir oranla piyasaya çıkmayı hedefliyor. Şayet oyun geliştiricileri discord oyun mağazasını tercih ederlerse kârlı çıkacakları konusunda hemfikirler. Dendiği gibi sürekliliği sağlanır ise bütün oyun geliştiricileri Discord’a akın edebilir. Bu vaziyetin diğer oyun platformları üzerindeki etkisi yıkıcı olabilecek seviyede. Çünkü daha önce görülmemiş bu kâr oranı çoğu kişiyi cezbedebilecek nitelikte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir