Kapat

Dizi Severleri Üzecek Haber: Ocak Ayında TRT Dışında Hiçbir Kanal Dizi Yayınlamayacak İddiası

Anasayfa
Sinema Dizi Severleri Üzecek Haber: Ocak Ayında TRT Dışında Hiçbir Kanal Dizi Yayınlamayacak İddiası
ukur - Dizi Severleri Üzecek Haber: Ocak Ayında TRT Dışında Hiçbir Kanal Dizi Yayınlamayacak İddiası

Çeşitli haber kaynaklarının yazdığına göre, Ocak ayında TRT 1 harici diğer kanallar dizi yayınlamayacak iddiası ortaya atıldı. Bunun ana nedeninin kanal yönetimlerinin, reklamverenler ile tekrar uzlaşmaya gitmek istemesi.

Kısa sürede çığ gibi büyüyen haberde, 2019 yılında ünlü kanalların günde bir kere dizi yayınlama ihtimali kaydedildi. Normalde yılbaşından sonraki 1 hafta içerisinde kanallar dizilerini yayınlamıyordu. Ama Sözcü’den gelen haber doğrultusunda ortak karar ile TRT 1 haricindeki tüm kanallar, reklamların ücretini tekrar konuşmak amacıyla reklamverenler ile yeni bir anlaşma yapacak. Anlaşmalar son bulana kadar 2019’un ilk üç haftasında dizilerin yeni bölümleri kesinlikle verilmeyecek. Şayet anlaşma sağlanmaz ise bu sürenin daha da uzatılacağı söylentiler arasında.

ahmetkural 300x162 - Dizi Severleri Üzecek Haber: Ocak Ayında TRT Dışında Hiçbir Kanal Dizi Yayınlamayacak İddiası

Televizyon dizilerinin en önemlileri arasında yer alan: Çukur, Söz, Yasak Elma ve Arka sokaklar gibi dizlerin yeni bölümlerinin 31 Aralık’ta yayınlanması söz konusu değil. Yılbaşı gecesi televizyon kanalları o güne özel içerikler çıkartırken, ilerleyen haftalarda dizilerin eski bölümlerini verecekler. Şunu söylemek gerekirse bu haberin doğruluğu bulunmuyor çünkü kanal yönetimleri ve sahiplerinden resmi bir açıklama gelmiş durumda değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir