Kapat

Facebook kurucusu Mark Zuckerberg zarar ediyor!

Anasayfa
İş dünyası Facebook kurucusu Mark Zuckerberg zarar ediyor!
zuckerberg 777x400 - Facebook kurucusu Mark Zuckerberg zarar ediyor!

Olağanüstü girişimi Facebook’un ardından milyonlarca insanı sitesine başarıyla çeken Mark Zuckerberg için durumlar işin içinden çıkılmaz vaziyet alıyor.

Bu yıl gizlilik politikasının çiğnenmesi üzerine Mark Zuckerberg, senatonun önüne çıkartılıp sorgulanmıştı. Her yıl ayrı bir skandal yaşayan Zuckerberg, bu sefer “delete facebook” hareketi ile gündeme geldi. Amerika’da çoğu kişinin “Delete Facebook” hareketini gerçekleştirmesi üzerine Zuckerberg, fazlasıyla para kaybı yaşadı. Şirketi bu yıl tam olarak 20 milyar doların üzerinde bir kayba uğradı. Olaylar silsilesinin ardından Facebook toparlanma aşamasına geçerken kitlenin olumsuz tavrı doğal olarak cebe yansıdı. Fakat bu zararın Zuckerberg’i etkileyebileceğini zannetmiyoruz çünü kendisi aynı zamanda büyük platformlar olan Instagram ve Whatsapp’ın sahibi.

steam 300x169 - Facebook kurucusu Mark Zuckerberg zarar ediyor!

Halihazırda Zuckerberg’ün net varlığının yaklaşık olarak 49.7 milyar dolar olduğu bilinmekte. 2018 yılında yaşadığı ani kayıplar yüzünden Zuckerberg’ün cebinden 23.1 milyar dolar eksildi. Tek sorun Facebook olsa yine iyi. Whatsapp kurucuları ve önemli üst düzey görevlileri şirketi ani şekilde terk edince ortaya böyle bir tablo çıkıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir