Kapat

HBO, Game of Thrones’in Yeni Sezonunu Facebook’da Yayınlamayı Düşünüyor

Anasayfa
Sinema HBO, Game of Thrones’in Yeni Sezonunu Facebook’da Yayınlamayı Düşünüyor

Çoğu kişiye hitap ederek epik senaryosuyla zirvelere oynayan Game of Thrones, yılın en çok beklenilen dizilerinden birisi.

Geçtiğimiz yıllarda dev kitlesiyle sosyal medyanın öncüsü olan Facebook, Watch özelliğini tüm dünyaya duyurmuştu. Fakat rağbet görmediği gibi kimsenin ilgisini çekmemişti. Bu sefer HBO‘nun yapımcılığını yaptığı her bölümüne servetler yatırılan Game of Thrones ile anlaşıldı.

Facebook Watch nasıl kullanılıcak?

Facebook Watch‘da yapımları izlemek için Netflix‘de olduğu gibi belirli bir ücret yatırılması gerekiyor. Facebook’un resmi olmayan açıklamasında sadece Game of Thrones değil kült olmuş veya ünlü diziler burada yayınlanacak. Açıklamadan anlaşıldığı gibi Facebook artık sosyal medya üzerinden değil başka hizmetlere de ev sahipliği yapacak. Diğer platformlar, Facebook’un bu hamlesi karşısında neler yapacak henüz bilinmiyor. Şayet dünya çapında popülaritesi bulunan diziler Facebook Watch’a gelmeye başladığında insanlar buraya akın edecek başka fırsatları yok.

Game of Thrones’in yeni sezonu ne zaman?

Game of Thrones’in final sezonu yani 8. sezon, Nisan 2019’da yayınlanacak. Bu resmi açıklamayı dizinin yapımcıları D.B Weiss ve David Benioff yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir