Kapat

İnternetin Yeni Para Birimi: Initiative Q Yargı Dağıtıyor!

Anasayfa
Teknoloji İnternetin Yeni Para Birimi: Initiative Q Yargı Dağıtıyor!
iniative 777x400 - İnternetin Yeni Para Birimi: Initiative Q Yargı Dağıtıyor!

Kripto paraların fazlasıyla rağbet gördüğü herkesçe biliniyor. Bu sefer karşımızda Q adı verilen yeni bir kripto para birimi var. Sosyal mecralarda Initiative Q haberlerinin yankı ve heyecan uyandırdığı gözlerden kaçmadı.

Initiative Q yani Q girişimi eski Paypal çalışanları tarafından geliştirildi. Kolay para kazanma vaatiyle  coin endüstrisine zirveden giriş yaptı. Q kazanmak için yapmanız gereken tek şey siteye üye olmak ve arkadaşlarınızı davet etmek. Q’nün diğer kripto para birimlerinden daha farklı ilerlediğini gözlemledik. Çünkü onlar para birimlerini sır gibi saklamayı tercih etmeyip; fazlasıyla reklam ve herkesin birbirini davet ederek büyük miktarlarda coin kazanmasını yeğlemişler. Neden fazlasıyla para birimi var iken yeni bir girişimi akıl kârı bulmuşlar? Cevabını web sitelerinde şöyle veriyorlar; “Bugünkü ödeme sistemlerinin (kredi kartı, nakit para, transfer) eskimiş ve masraflarının çok olması”. Girişimin öncüsü Saar Wilf, Initiative Q’nün “yarının ödeme ağı” olacağını söyledi. Wilf, başarılı olmak için davet yöntemini kullanıyor kısa zamanda çeşitli platformlarda viral kampanyalarını kullanıcılara sundu.

Q’nün çalışma prensibi nasıl?

Şu anda bir şey söylemek zor fakat yer verdikleri açıklamalara göz attığımızda ileride her bir Q’nün 1 Amerikan dolarına eşit olacağına kesin gözle bakıyorlar (örnek vermek gerekirse siteye üye olduk ve 5 arkadaşımıza davet yolladık, onlarda kabul edip siteye üye oldular ve elinize geçen coin miktarı tam tamına: Q9,530). Bu ilginç network ağı, kullanıcılarına yeni olmalarına rağmen cömertçe coinlerini tahsis ediyor.

 

fb post 300x158 - İnternetin Yeni Para Birimi: Initiative Q Yargı Dağıtıyor!

 

Q girişimi başarılı olabilir mi?

Geçtiğimiz yıllarda Bitcoin ilk çıktığı zamanlarda önemsenmemişti. Nitekim yıllar geçtikçe değeri artmış ve en çok kullanılan para birimlerinin arasında zirveye tırmanmıştı. Bugün Q’ye baktığımızda -2021 yılında başarmayı hedefliyorlar- kaybedecek bir şey olmadığını, ne kadar erken o kadar iyi mottosunu benimseyerek önlerden yerimizi almalıyız. Başarısız olması önemli değil. Neden mi? Siteye ayırdığınız vakit maksimum 5-10 dakika. Bu süre zarfında çokca coini cebinizde tutabilirsiniz.

Q para birimi güvenilir mi?

Saadet zinciri olarak nitelendirmek biraz absürt olur. Q girişimcileri sizden sadece ad, soyad ve e-mail istiyor. Gizlilik politikalarına ufaktan göz attığımızda verilerin ne denli güvenle korunduğunu biliyoruz. Yani ellerindeki bilgiler size zarar verebilecek mertebede değil. Bir de eski PayPal çalışanlarının işin içinde olması platformu daha da güvenli ve cazip hale getiriyor. İlerideki yıllarda neler olup biteceğini hep beraber göreceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir