Kapat

Kimyasal İlaçlar Kullanmadan Baş Ağrısını Geçirmenin 6 Yolu

Anasayfa
Sağlık Kimyasal İlaçlar Kullanmadan Baş Ağrısını Geçirmenin 6 Yolu

Baş ağrısı çoğu zaman hafif atlatılsa da bazen dayanılmayacak kadar sıkıntılı olabilmektedir. Tıbbın ilerlemesiyle birçok hastalığa çare bulunurken kronik hastalıklarda sürekli ilaç kullanılma gereksinimi bazı kişiler tarafından reddedilmektedir. Bu durumdan ötürü kimyasal çözümler yerine doğal çözümleri tercih edenler için baş ağrısından kurtulmanın pek çok yolu bulunmaktadır. İşte, kimyasal ilaçlar kullanmadan baş ağrısını geçirmenin 6 yolu:

  1. Türk kahvesi: Doğal lezzetlerimizden olan kahve, birçok derde deva olmasıyla bilinir. Gün ortasında şekersiz ve limonlu bir Türk kahvesi yaparak baş ağrılarınıza veda etmenizi sağlayacaktır.
  2. Limon: Yemeklerimize lezzet katan bu mucizevi sebzenin faydaları saymakla bitmez. Şiddetli baş ağrısı çeken biri yarım bir limonu yemesi en kuvvetli ağrı kesicilerden daha etkili olacaktır.
  3. Duvara sürtme hareketi: İlginç fakat bir o kadar faydalı bir harekettir. başınızı hafifçe duvara sürterek ağrılarınızdan kurtulabilirsiniz. Başınıza uyguladığınız küçük bazlı bazınç kan dolaşımını arttıracak ve bir an önce çözüme kavuşabilmesi için vücudunuzu tetikleyecektir.
  4. Diş fırçalamak: Diş macunun içerisinde bulunan nane aroması sayesinde ferahlık hissi olacak ve bu da beyninizi rahatlatmaya yetecektir.
  5. Kekik koklamak: Eski insanların sıklıkla yaptığı bu davranış sadece baş ağrılarını gidermemekte. Ayrıca; solunum yollarına ve ruhani hastalıklara da çözüm olarak bilinmektedir.
  6. Sıcak su ile duş almak: En faydalı alışkanlıklardan biri de sıcak duştur. Hasta ve yorgun olunduğunda alınan bir duş ile hücreler yenilenmekte ve ağrı sızıların etkisi azalmaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir