Kapat

Kripto Paralara Yatırım Yapmak Akıl Kârı mı?

Anasayfa
Teknoloji Kripto Paralara Yatırım Yapmak Akıl Kârı mı?
kripto 750x400 - Kripto Paralara Yatırım Yapmak Akıl Kârı mı?

Kripto para birimleri dünyada büyük bir sükse yaptı. Normalde insanlar elektronik paraların yaygınlaşmayacağını hayal ederken ilk olarak BTC’nin binlerce dolara ulaşması insanları kripto para birimine yatırım yapmalarına yöneltti.

Kripto para birimleri nelerdir?

Öncelikle başı Bitcoin’in çektiğini belirtmekte fayda var bunun yanısıra Ripple ve Ethereum BTC’yi yakından takip ediyor. Stellar Lumens (XLM), Tether (USDT), Litecoin (LTC), Tron (TRX), IOTA (MIOTA) gibi kripto para birimleride tam yatırım yapmalık. Çünkü şu anda daha canlanma aşamalarında. Yıllar önce Bitcoin kuruşlara satılırken kimse yüzüne bakmamıştı haliyle birkaç yıl sonra on binlerce doların üstüne çıktığında herkes yaptığından pişman olacak seviyeye gelmişti.

iniative 300x173 - Kripto Paralara Yatırım Yapmak Akıl Kârı mı?

 

Neden yatırım yapılmalı?

Sanal paraların devri git gide yaygınlaşıyor, ödeme yöntemlerine alternatif olması bunun bir başka kanıtı. Halkımız gelenekselliğini korumayı yeğlediği için sadece altına yatırım yapıyor, aslında güzel taktik fakat nereye kadar? Bunun yerine yukarıdaki para birimlerinden gıdım gıdım alınsa ileride büyük oranda zengin olma olasılığı yüksek. Son analizlere baktığınızda her para biriminin yavaş yavaş piyasadaki değerini arttırdığını rahatlıkla görebileceksiniz.

Nasıl alabilirim?

Bitturk, koinim, koineks gibi yerli sitelerden e-cüzdan açabilir, satın alma işleminizi rahatlıkla yapabilirsiniz. Ya da mining dediğimiz olay ile madencilik yapabilirsiniz. En basit örneği Android işletim sisteminde yer alan Google Play’de electroneum adlı program. Bu programda telefonunuzu bir kenara bırakarak gönül rahatlığı ile ETN kasabilirsiniz ya da bilgisayarınıza BlueStack yükleyerek bilgisayarınızı telefon gibi kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir