Kapat

Ölümcül Makineler (Mortal Engines) Filmi [İnceleme]

Anasayfa
Sinema Ölümcül Makineler (Mortal Engines) Filmi [İnceleme]
86.4% Ortalama Puan

Ölümcül Makineler (Mortal Engines)

07.12.2018 tarihinde vizyona giren Ölümcül Makineler (Mortal Engines) filmini sizler için inceledik.

Film İsmi
%100
Senaryo
%80
Oyuncu
%75
Süre
%100
Aşk
%60
Aksiyon
%90
Macera
%85
Bilimkurgu
%90
Dublaj
%100
Efekt
%100
3D
%70

07.12.2018 tarihinde vizyona giren Ölümcül Makineler (Mortal Engines) filmini sizler için değerlendirdik. Yönetmen koltuğunda Christian Rivers oyuncuları ise; Hera Hilmar, Hugo Weaving, Robert Sheehan gibi ünlü isimlerden oluşuyor. Macera, Aksiyon ve Bilimkurgu  sevenlerin hoşuna gidebileceği filmler arasında gösterilebilir.

 

  • Vizyon tarihi : 7 Aralık 2018
  • Yönetmen : Christian Rivers
  • Oyuncular : Hera Hilmar, Hugo Weaving, Robert Sheehan devamı
  • Tür : Bilimkurgu, Macera, Aksiyon
  • Süre : 2 saat 8 dakika
  • Ülke : ABD

 

 

Film Fragmanı

Film Özeti

Büyük bir yıkımın ardından kurulan yeni düzende hayatta kalmaya çalışan insanların hikayesini konu ediyor. Medeniyeti yok eden büyük felaketin ardından yıllar geçmiştir. Artık hiçbir şey eskisi gibi değildir. İnsanlar kendilerine yeni bir yaşam biçimi geliştirmiştir. Yeryüzünde hareket eden büyük şehirler, dünyada dolaşarak daha küçük olan kasabaları vahşice yağmalamaktadır. Tom Natsworthy, yürüyen büyük şehirlerden olan Londra’nın alt sınıfındandır. Tehlikeli kaçak Hester Shaw ile karşılaşan Tom Natsworthy artık hayatta kalmak için savaşmak zorundadır. Bu iki farklı insan hayatlarının değişmesine neden olan bir ittifak kurar. Yollarının kesişmesi beklenmedik olan bu ikilinin kurduğu ihtimal dışı ortaklık, dünyanın kaderini değiştirecektir.

 

 

Film Yorumu

En çok film baş aktörlerinden, Matrix filminde Ajan olarak rolünde oynayan daha sonra İlk Yenilmez: Captain America filminde tekrar karşımıza çıkan Hugo Weaving, filmdeki rolü Thaddeus Valentine ismiyle yine kötü karakteri canlandırdığını gördük. Tabiki oyunculuk kalitesi ile filmi biraz daha renklendiren isim olduğunu söylemek pek de yanlış olmaz diye düşünüyoruz. Çünkü genel itibari ile filmi değerlendirdiğimizde, çok görsel olmasına rağmen 3D boyutu tam anlamıyla hissedilemeyecek derecede olması üç boyutlu mu değil mi arasında kalabilirsiniz. Bu da sizi orta düzeyde tatmin edebilir.

Birçok filmde olduğu gibi dünyanın çoookk uzun zaman dilimini anlatan bir senaryo ele alınmış tabi film de artık dünyadan eser kalan hiçbir kalıntı olmadığı tamamen makineleşmeye yönelik bir düzen olduğunu ve sonucunda da yağmalayarak hayatta kalma mücadelesini anlatan sıradan bir hikaye olduğu görülüyor. Bunların yanı sıra her filmde aşk ve duygunun olmazsa olmazı mutlaka vardır bu film de Tom Natsworthy karakteriyle Robert Sheehan üstlenmiş gibi görünse de başta çok hızlı bir aşk serüveni doğacağını düşündük ama ilerleyen sahnelerinde gerçekte Hester Shaw karakteriyle Hera Hilmar ile yolları kesişti. Fakat o beklenen aşk yoğunluğu tam olarak filme işlenemediği ve bizi bu konuda da üzdüğünü söylemek mümkün.

Filmde görsel efektlerin doygun şekilde kullanılması izleyenleri sıkılmasına engel olması erken finish yapmasının önüne geçtiğini söyleyebiliriz.

Film Galerisi

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir