Kapat

Soğuk Kış Günlerinde Hastalıktan Koruyacak Altın Yöntemler

Anasayfa
Sağlık Soğuk Kış Günlerinde Hastalıktan Koruyacak Altın Yöntemler

Hastalık insan hayatında ilk yaratılıştan beri meydanda olan elim bi olaydır. Bazıları bir kaç gün sonra iyileşme etkisi gösterse bile bazıları ölüme kadar götürebiliyor. Şayet bağışıklık sisteminiz zayıf ise soğuk kış günlerinde hastalık kapınızı çalmadan bu yöntemleri dikkate almanız yararınıza olacaktır;

Kat Kat Giyinmek

Kat kat giyinmek vücut ısınızı kolayca koruyabilmenize olanak sağlar. Bu seçimi yaparken sizi fazla terletmeyecek ve ıslanmaya karşı dayanıklı kıyafetler giymeye özen göstermelisiniz. Terli bir şekilde sıcak ortamdan soğuk ortama çıktığınızda kas tutulması kaçınılmaz olacaktır.

Soğuk Havada Fazla Dışarıda Durmayın

İnsanlar; soğuk havada dışarıda fazla vakit geçirmenin bağışıklık sistemini güçlendirildiği şeklinde yanılgıya düşmüştür. Vücudunuz ilk başlarda soğukla mücadele etmek için bütün sistemlerini devreye sokarken bi zaman sonra imkânlar tükenecek ve savunma sisteminiz mikroplar tarafından çöküntüye uğratılıyor.

En Dayanıksız Bölgeler Hastalık Getirir

Vücudunuzda yoğun yağ ve kas bulunan bölgeleri en son soğuk geçirecek bölümlerdir. Nitekim kulak, burun, eller, baş, parmaklar ve ayaklar doğru şekilde korunulmadığı taktirde hastalığa davetiye çıkarır.

Dışarıda Sigara İçmeyin!

Sigara tiryakileri soğuk havada bir nebze içim ısınsın sebebiyle sigara yaktığında aslında bu durum hastalığı beraberinde getirir. Boğazınızda, burnunuzda ve akciğerlerinizde zararlı tozların, mikropların içeriye izinsiz girmesini engelleyecek ve bu zararlı hususları dışarıya atacak ince tüycükler bulunur. Soğuk bir kış günü rüzgarlı havada sigara içerseniz küçük tüycüklerin görevlerini yapmasına engel olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir