Kapat

Zayıflamak İsteyenlere Altın Tavsiyeler

Anasayfa
Sağlık Zayıflamak İsteyenlere Altın Tavsiyeler
spor - Zayıflamak İsteyenlere Altın Tavsiyeler

Son dönemlerde dünyada bilhassa Türkiye’de kilo artışı görüldü. Obezitenin yaygınlaşması üzerine uzmanlar ve fitness eğitmenleri çeşitli önerilerde bulunuyorlar. Eğer sizde fazla kilolarınızdan kurtulmak istiyorsanız aşağıda yazacağımız naçizane tavsiyelere uyabilirsiniz.

1 – Karbonhidrat değil Protein ağırlıklı beslenme:

Fazla kilosu olan kişilerin karbonhidrattan uzaklaşması gerekiyor; üç beyaz, abur cubur, bulgur ve pirinç pilavı vs. Eğer spor yapmaya karar verdiyseniz protein ağırlıklı beslenmek sizin yararınıza olur çünkü kilo kaybederken proteinle beslenmek kas yıkımını engelleyecek, onun yerine yağları en kolay yoldan yakmanızı sağlayacak.

safrakesesi 300x141 - Zayıflamak İsteyenlere Altın Tavsiyeler

2- Sabah ilk kalktığınızda

Sabah ilk yapılan yanlışlardan bir tanesi direkt olarak yemeğe yumulmak. Bu yanlış. Öncelikli olarak yapmanız gereken şey yarım litre ılık suyun içerisine limon sıkarak onu içmek, inanın bunu birkaç hafta denediğinizde sonuçlarını göreceksiniz. Limonlu suyu içmenin ardından 10 dakikalık ip atlayışı hem kilo vermenize olanak sağlayacak hem de güne enerjik başlatacak.

3- HIIT egzersizleri

İnsanlarımız, sadece koşmanın ve yürümenin fazla kilolardan kurtaran bir yöntem sanıyor aslında ikisini aynı anda koordine edebilirseniz mükemmel bir sonuç alabileceksiniz. High Intensity Interval Training yani Yüksek Şiddetli Aralık Antrenmanı adı verilen HIIT’te kısa aralıklarla yürüyüp kısa aralıklarla hızınızı arttırmanız gerekiyor. Kalbinizi birden hızlandırıp birden yavaşlattığınızda vücudunuz daha fazla efor sarfedecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir