Kapat

Zekâsıyla İnsanları Cezbeden Elon Musk’ın Hyperloop Projesinin Testi Gerçekleştirildi

Anasayfa
Teknoloji Zekâsıyla İnsanları Cezbeden Elon Musk’ın Hyperloop Projesinin Testi Gerçekleştirildi
hyperloop 777x400 - Zekâsıyla İnsanları Cezbeden Elon Musk'ın Hyperloop Projesinin Testi Gerçekleştirildi

Elon Musk dünya çapında büyük bir başarı elde etmiş, misyonunu ve vizyonunu sağlam şekilde insanlara açıklamış, insanlık yararına yaptığı çeşitli projeler ile kalbimizi kazanmıştı. Şimdi ise 240km/s hıza ulaşabilen Hyperloop’un tesli başarıyla tamamlandı.

Günahlar şehri Los Angeles’ta çalışmalarını yürüten Elon Musk, uzun süredir şehrin altında kazı çalışmaları yapıyordu. CEO görevini üstlendiği Boring Company ile birlikte hayalini kurduğu planı gerçekleştirmeyi başardı. Zaten metro yok mu neden buna ihtiyaç duyuldu diyebilirsiniz. Öncelikle Hyperloop normal bir metrodan daha hızlı hareket etmekte hatta araçlar bile bu sistemi kullanabilmektedir.

obi feeding robot 7 300x169 - Zekâsıyla İnsanları Cezbeden Elon Musk'ın Hyperloop Projesinin Testi Gerçekleştirildi

 

elonmusk 300x225 - Zekâsıyla İnsanları Cezbeden Elon Musk'ın Hyperloop Projesinin Testi GerçekleştirildiBoring Company‘nin amacı; elektrikli otomobilleri, yayaları, bisiklet kullanan insanları ve son olarak motosikletlileri Los Angeles şehrinin altından saatte 240 kilometre hıza ulaşacak şekilde taşımak. Bunun sayesinde insanlar trafiğe takılmadan istedikleri yere gidebilecekler. Platformun üzerine yerleştirilen araç ve sürücüsü gaz pedalına dahi dokunmadan ışınlanmanın keyfini çıkaracak. Yolculuk bittiğinde çıkış rampasına gelinecek, araç otoyola çıkabilecek. Hyper Loop‘u test eden CNN ekibi, platformun fazlasıyla sarsıntılı olduğunu ve Model X‘in sadece 50-55 km/s hıza ulaşabildiğini vurguladı. Bu sorun Elon Musk’un hayallerini tam olarak gerçekleştiremediğine işaret ediyor. Boring Loop adını verdiği diğer taşıma sistemiyle ise başta dediğimiz gibi yayalar, motosikletliler, bisikletliler kolaylıkla taşınabilecek.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir